);

Wyprawa Kijowska idiotów

Wyprawa Kijowska odbyła się w roku 1018, czyli w jedenastym wieku. Jej celem było osadzenie na tronie kijowskim zaprzyjaźnionego Świętopełka, czyli chodziło o wpływy i władzę. To była „pierwsza” wyprawa kijowska.

Wyprawa Kijowska numer dwa, to kwiecień 2020 roku. Była to ofensywa wojsk polskich i ukraińskich mająca na celu stworzenia bufora dla Polski. Piłsudski chciał stworzyć państwo ukraińskie. Z zajęciem Kijowa przez wojska polsko – ukraińskie wiąże się ciekawa historia. Otóż pierwszy oddział żołnierzy polskich gdy dotarł na przedmieście Kijowa, wsiadł w tramwaj i pojechał do miasta, aby zrobić rozpoznanie. Na rogatki Polacy wrócili też tramwajem.

Wyprawa Kijowska - Matejko

Wyprawa Kijowska numer trzy miała miejsce w połowie marca 2022 roku. Tą wyprawę można nazwać tylko, jako wyprawę idiotów lub wyprawę zdrajców, działających na rzecz putina. Wygłoszony tam pomysł kaczyńskiego trzeba zaliczyć do kategorii debilnych. Kto o zdrowych zmysłach jedzie do bambardowanego miasta i proponuje wprowadzenie do Ukrainy wojsk NATO, jako wojsk rozjemczych???!!!

Na taki pomysł może wpaść tylko kompletny polityk – kretyn, albo zdrajca. Zdrajca, który chce sprowokować putina do ataku na Polskę, na terenie której stacjonują wojska NATO.

Załóżmy, że obecna sytuacja jest efektem planu putina realizowanego z pomocą nowej targowicy polskiej, czyli Kaczyńskiego, maciarewicza i ich piesków. Najpierw została rozbrojona armia polska. Pozbyto się dobrej kadry wojskowej, znającej nowoczesne taktyki prowadzenia wojny. Usunięci wojskowi współpracowali z NATO, więc nie byłoby żadnego problemu we współdziałaniu wojsk polskich w ramach NATO. W zamian za nowoczesną armię stworzono parodię wojska, czyli wojska terytorialne. To zbieranina naiwnych, którzy chcą się bawić w wojnę, nie mając o niej pojęcia.

Wyprawa Kijowska, a szpiedzy putina

Redaktor Piątek dawno już udowodnił, że maciarewicz i kaczyński mają kontakty z rosyjskimi tajnymi służbami. Mnie się wydaje, że oni chcą by Polska była samotnym krajem pomiędzy Unią Europejską a Rosją putina. Myślę, że dogadali się z putinem, który obiecał im dożywotnią władzę w Polsce i bezkarność. Oczwyiście Polska musi wyjść z Unii Europejskiej i NATO. W swoich pustych mózgach nie pomyśleli, że taki układ jest niemożliwy. Bylibyśmy takim państwem, jak obecnie Białoruś.

Stąd dotychczasowe działania rozbrajające armię, niszczące sądownictwo i praworządność. Ziobro z kamińskim również należą do grona zdrajców Polski i doskonale realizują oddanie Polski w łapy putina.

W Polsce pis zaczął tracić poparcie i groziło mu odsunięcie od władzy. To wiązałoby się z rozwaleniem targowickiego układu putin-pis i powsadzaniem do więzień zdrajców i złodziei związanych z prawicą polską. Co robi putin? Przychodzi z pomocą polskim druzja i atakuje Ukrainę, co i tak miał w planie. To nic innego jak polityczne złoto dla piswoskich kretynów.

Polscy dziennikarze, to w większości zbieranina pismaków, którzy nie mają pojęcia o prawdziwym dziennikarstwie. Dlatego obecnie na wszystkich stacjach telewizyjnych i radiowych jedynym tematem jest wojna w Ukrainie. Sprawy Polskie, a więc przekręty skurwysynów z pisu i od ziobry zniknęły. Podobnie, jak pandemia. Nikt nie pokazuje kolejnych etapów niszczenia demokracji w Polsce.

Wyprawa Kijowska, a praworządność

A pis, ziobro i pajac duda robią swoje, czyli demolują samorządność i nie pomagają uchodźcom. Tak wychwalany przez pismaków duda po cichu mianuje skorumpowanych sędziów z nadania pisu do neoKRS-u. Ziobro zawiesza kolejnych sędziów stosujących prawo unijne. Zbieranina sprzedawczyków pod wodzą miernoty prawniczej – przyłębskiej twierdzą, że Polska nie musi stosować wyroków TSUE.

Czy ktoś o tym mówi? Czy ktoś przeanalizował działania pisowskich skurwysynów? Nie!!! Teraz najważniejsza jest wojna w Ukrainie. Czy pismaki mówią, że pomoc uchodźcom udzielana jest przez ludzi, którzy skrzykują się w grupy. Rząd praktycznie nie pomaga. Zdrajca radziwiłł raczył po awanturach postawić namiot dla uchodźców koczujących na dworcu centralnym w Warszawie.

Na koniec wspomniani zdrajcy jadą do Kijowa i tam proponują wprowadzenie wrogich putinowi wojsk do Ukrainy, czyli de facto proponują wojnę NATO z Rosją. To nic innego, jak podanie putinowi pomocnej dłoni. Polskie pismaki są oczywiści zachwyceni wyjazdem wspomnianych kretynów do Kijowa i żaden się nie zająknie, że ten wyjazd to zdrada Polski i prowokowanie do III wojny światowej.

Niby niezależne media, takie jak grupa TVN, czy radio ZET wychwala pisowskich debili, okrywając milczeniem ich działania pro putinowskie i ich przekręty. Trzeba być kompletnym debilem, aby nie widzieć tego, o czym powyżej napisałem.  Trzeba być idiotą, aby nie widzieć, że szalejąca inflacja, osłabienie złotego, horrendalne zwyżki cen prądu i gazu i „polski nieład”, to wynik działań kretynów zwanych polskim rządem i radą polityki pieniężnej.

Inflacja glapińskiego

Kretyn glapiński, który niedawno twierdził, że grozi nam deflacja, teraz ostrzega nas przed dwucyfrową inflacją. Nikt z pismaków nie zaprosi fachowców, którzy by tłumaczyli ludziom, że obecna sytuacja w Polsce, to wynik nieudolnych działań skurwysynów pisowskich.

Polska jest w rozpaczliwej sytuacji polityczno – ekonomicznej. Zdrajcy pchają nas w łapy putina oraz zrujnowali nas – społeczeństwo. Przez „polski nieład” okradają na już jawnie, rozdając pieniądze nierobom, prostakom, czyli swoim wyborcom. Jak długo jeszcze Polacy będą tolerowali prawicowych skurwysynów???!!!