);

Ulica Kośnego w remoncie

Ulica Kośnego w remoncie – długotrwałym remoncie. Ściśle powinienem napisać: „ulica Kośnego rozkopana, czyli kiepska organizacja robót!”

Opolanie wiedzą, że ulica Kośnego leży w śródmieściu, niedaleko ścisłego centrum. Po remoncie Placu Kopernika zyskała na znaczeniu komunikacyjnym. Zyska jeszcze bardziej, gdy z ulicy Katowickiej będzie można jechać w kierunku osiedla AK. Na 1/3 długości ulica jest jednokierunkowa. „Wymienia” się kierunkami z ulicą Grunwaldzką, też w części jednokierunkową.

Opole - ulica Kośnego w remoncie
Opole – ulica Kośnego w remoncie

Urzędnicy miejscy zezwoliły na wymianę instalacji podziemnej wzdłuż ulicy na odcinku od Katowickiej do Placu Kopernika. Trudno, czasem remonty są potrzebne. Jednak termin prac zbiegł się idealnie z remontem równoległej ulicy Oleskiej. W ten sposób wyłączono z ruchu dwie ulice, paraliżując ruch w tym rejonie. Chwały urzędnikom to nie przynosi, ale osobiście zdziwiłbym się, gdyby zaczęli nagle myśleć.

Gdyby przynajmniej uzgodniono z wykonawcą(WiK) krótki termin prac. Nic z tych rzeczy. Co urzędników obchodzi, że kierowcy stoją w korkach. A terminy prac można by odpowiednio ustawiać i pilnować szybkiego ich wykonania. Jednak najczęściej jakaś firma robi wykop, ogradza go i…przez tydzień nic się nie dzieje!(patrz artykuł).

Opole - ulica Kośnego w remoncie
Opole – ulica Kośnego w remoncie

Wracając do ulicy Kośnego. Obecnie zerwano asfalt na odcinku od Placu Kopernika do Matejki. Dalej robotnicy układają ponownie kostkę brukową. Tam asfaltu nie zerwano, ale prawa strona ulicy(patrząc w kierunku Katowickiej) nadaje się do położenia asfaltu. Przy czym, jeżeli nie zerwie się obecnego asfaltu, to wyjdzie łata na łacie.

Ulica Kośnego w remoncie – oby nie trwał kolejnych miesięcy!