);

Trzech Króli, a Arkadiusz Wiśniewski

Święto Trzech Króli jest świętem kościelnym. Inaczej zwane jest Objawieniem Pańskim, czyli epifanią. Kiedyś to właśnie 6 stycznia było obchodzone Boże Narodzenie. To jedno z pierwszych świąt ustanowionych przez kościół.

W Polsce w okresie międzywojennym oraz do roku 1960 – 6 stycznia był dniem wolnym od pracy, czyli Państwo sankcjonowało nie swoje święto. Potem komuniści dekretem znieśli dzień wolny. Przywrócono go w roku 2010, bo tak postanowił Prezydent Komorowski.

Święto kościelne, czy świeckie?

Tyle, że cały czas jest to święto kościelne, czyli powinni go obchodzić wyznawcy katolicyzmu w swoich świątyniach, ewentualnie w domach. Polska jest Państwem świeckim, bo tak jest zapisane w Konstytucji, czyli święta kościelne nie powinny obchodzić nas, jako Państwo.

Trzech Króli

Niestety klerykalizacja Polski postępuje coraz bardziej. Kościół wepchał się nie tylko do szkół. Jest go wszędzie pełno w cywilnym życiu, bo ma przyzwolenie władz. Postępowanie hierarchów kościelnych i ich wypowiedzi, coraz bardziej przypominają czasy średniowiecza.

Polacy żyją w coraz większym kościelnym amoku i dają się manipulować mafiozom kościelnym, bo są po prostu tępi. Co gorsze – temu amokowi ulegają władze począwszy od zwykłego sołtysa, poprzez prezydentów miast, wojewodów, największego kłamcę(zwanego premierem), a kończąc na podobno najważniejszym facecie w Polsce.

Rozdawnictwo A. Wiśniewskiego

W tą muzykę prokościelną wpisuje się też prezydent Opola – Arkadiusz Wiśniewski. Dał już mnóstwo pieniędzy na remont Katedry, organizuje marsze Trzech Króli, sprząta po procesjach Bożego Ciała. Zapomniał tylko biedak, że w mieście, którym usiłuje zarządzać żyją nie tylko katolicy! Dając pieniądze na kościół lub organizując uroczystości kościelne okrada mieszkańców, którzy nie są wyznawcami religii katolickiej.

Te pieniądze, które przeznacza na kościelne wydatki można przeznaczyć na setki innych celów potrzebnych dla mieszkańców. Kiedy w końcu dojedzie do A. Wiśniewskiego i innych tego typu usłużnym sługom kościelnym, że okradają samych siebie?! Taka jest prawda, że Ci którzy dają kościołowi i ci którzy się na to zgadzają okradają samych siebie.

Ja nie wyrażam zgody na to, aby Prezydent Opola zapraszał na uroczystości miejskie przedstawicieli kościoła katolickiego, bo to obraża mnie i innych, którzy nie mają nic wspólnego z tym siedliskiem obłudy, zepsucia i zwykłego chamstwa!!!

Czytajcie inne artykuły na tej stronie oraz na innych stronach.