);

Tour de Konstytucja

Tour de Konstytucja, to inicjatywa mająca na celu przybliżenie społeczeństwu Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Można porozmawiać zarówno na temat Konstytucji, oraz na inne tematy ze znanymi osobami spoza polityki.

Tour de Konstytucja, to możliwość rozmowy z Adamem Bodnarem, czyli Rzecznikiem Praw Obywatelskich. W Opolu był też sędzia z Olsztyna – Paweł Juszczyszyn, szykanowany przez prawicowych debili, takich jak wesz zbigniew ziobro.

Tour de Konstytucja

Był też sędzia Igor Tuleja. Podobnie jak P. Juszczyszyn również prześladowany i odsunięty od orzekania. Rozmowy dotyczyły głównie obecnej sytuacji politycznej w Kraju i sytuacji wymienionych osób. Ponadto można było uzyskać autograf na egzemplarzu Konstytucji.

Tour de Konstytucja

Organizatorzy rozdawali za darmo dwa wydania Konstytucji, w okładce zielonej oraz biało – czerwonej. Niektóre osoby robiły sobie zdjęcia z bohaterami wydarzenia.

Jak zawsze w Opolu, nie było tłumów na spotkaniu. Szkoda, bo można było porozmawiać z naprawdę mądrymi ludźmi i otrzymać nadzieję, że w końcu skończy się ten czarny okres rządów prawicowych debili.

Tour de Konstytucja

Niestety spotkanie urządzono od zachodniej strony na Rynku i to spowodowało, że ci, którzy przyszli stali w pełnym słońcu. A upał był dość spory, bo sięgający 30-stu stopni.