);

Rozkopane miasto

Opole, to obecnie rozkopane miasto, czyli plac budowy. Utrudnia to w znacznej mierze poruszanie się po mieście. Nie znający Opola nie mają szans nigdzie trafić, bo nawigacja się pogubi.

Z jednej strony to dobrze, że władze miasta prowadzą inwestycje, ale byłoby znacznie lepiej, gdyby nie zazębiały się, a utrudnienia były wprowadzane z głową, a nie bezmyślnie. Dlaczego samochodów nie skierować tymczasowo w Rejtana lub w Kusocińskiego?! Obecnie cały ruch kierowany jest ulicami Luboszycką i Chabrów, gdzie tworzą się zatory.

Urzędnicy Opolscy, jak zawsze nie wykazują się myśleniem i dlatego utrudnienia są bardziej odczuwalne dla mieszkańców. Jest jeszcze inny powód sprawiający, że poruszanie się po mieście, to prawdziwy horror i koszmar w jednym.

Mam na myśli, może niewielkie wykopy, podczas wymiany rur gazowych i wodociągowych. Na przykład pisałem o ulicy Korfantego, gdzie Morgaz “bawił” się z wymianą rur gazowych, nie bacząc, że zabrali miejsca do parkowania i utrudniają poruszanie się chodnikiem.

Opole – ulica Piastowska

Obecnie wykopali dziurę w ziemi na samym skrzyżowaniu Piastowskiej i Katedralnej. Tam bez wykopu trudno się porusza, bo jest 90-stopniowy zakręt na Most Piastowski, gdzie autobusy ledwo się mieszczą. Obecnie autobus chcąc skręcić na most wymusza zatrzymanie samochodów od strony Zaodrza.

Opole - Rozkopane miasto
Opole – Rozkopane miasto

Można zrozumieć potrzebę wymiany rur, ale zwłaszcza w takich miejscach powinno się zrobić wykop, dokonać wymiany lub naprawy i przywrócić stan pierwotny. Prace nie powinny być dłuższe niż jeden dzień. Niestety urzędnicy pozwalają, aby utrudnienia trwały tygodniami. Obecnie w opisanym miejscu nie dzieje się nic od paru dni!!!

Przeczytaj też o innych utrudnieniach.