);

Przekaz dla debili

Przekaz dla debili, czyli ludzi prymitywnych, ograniczonych umysłowo, to ulubiony sposób mydlenia oczu stosowany przez obóz zjednoczonej prawicy. Tych, którzy nie dają się nabierać na taki przekaz ogłosili za ludzi gorszego sortu. Wiedzą, że Ci ludzie nie dają się nabierać na ich prymitywne tłumaczenia i kłamstwa. Podam parę przykładów.

Przekaz dla debili: dbamy o Polaków, bo sprowadziliśmy maseczki największym samolotem transportowym. Prawda: nie kupiliśmy wcześniej maseczek, bo szumowski to konował, a nie lekarz i teraz musimy zrobić duży szum wokół sprowadzonych byle jakich maseczek. Koszty nie są ważne.

Przekaz dla debili: dbamy o zdrowie Polaków, bo w obliczu zapaści służby zdrowia budujemy szpital na Stadionie Narodowym. Prawda: przespaliśmy pół roku, bo musieliśmy wygrać wybory prezydenckie. Wmawialiśmy ludziom, że covid-19 jest w odwrocie narażając zdrowie Polaków. Jako Kraj jesteśmy zupełnie nieprzygotowani na nawrót pandemii, bo nie mamy pieniędzy (rozdaliśmy naszej hołocie), nie mamy sprzętu, nie mamy personelu medycznego, nie mamy szczepionek przeciw grypie, nie mamy testów na obecność covid-19. Musimy zrobić huk wokół naszych pozornych działań, aby Polacy widzieli, że panujemy nad sytuacją (choć nie panujemy). Stadion Narodowy wiąże się z wielkimi wydarzeniami, więc ogłośmy, że budujemy tam szpital. Nieważne, że to kretyństwo, bo stoją puste hale wystawiennicze, a w Warszawie nowy budynek szpitalny, który trzeba tylko wyposażyć w sprzęt i zatrudnić personel medyczny. Propaganda się liczy.

Przekaz dla debili: dbamy o zdrowie Polaków i dlatego ograniczamy ilość pasażerów w środkach komunikacji masowej. Prawda: nieważne, że badania zagraniczne pokazują, że środki komunikacji masowej nie są ogniskami zarażeń. Nieważne, że żadne państwa nie ograniczają ilości pasażerów. My wiemy lepiej, bo tak! Ograniczamy ilość pasażerów i co nas obchodzi, że gminy, PKP czy przewoźnicy poniosą straty. To nie nasz problem.

Debile, debile.

Przekaz dla debili: dbamy o starszych ludzi i wprowadzamy godziny zakupów dla seniorów. Prawda: wiemy, że to idiotyczny pomysł, bo rujnuje i tak chwiejący się handel. Nie mamy nic do zaoferowania, nie mamy pieniędzy na zakup szczepionek przeciw grypowych. Szpitale zapchały się i ludzie umierają w karetkach. Musimy więc pokazać, że jednak panujemy nad sytuacją i dbamy o starszych, bo to nasi wyborcy.

Przekaz dla debili: niedziela jest dla rodziny, a nie do chodzenia po sklepach, rodzina jest najważniejsza. Prawda: kościół sobie życzy, aby ludzie nie mieli alternatywy dla chodzenia na msze. No a kościół, to nasz dobroczyńca, który swoim wyznawcom nakazuje głosować na nas, więc nie możemy się im sprzeciwiać.

Przekaz dla debili: dbamy o nasze dzieci, dlatego nie zamykamy szkół, bo nauka w szkole przynosi lepsze efekty. Prawda: mało nas obchodzi to, że szkoły są ogniskami zakażeń. Mamy gdzieś, że dzieci roznoszą wirusa. Musimy mieć władzę nad szkołami, bo dyrektorzy by je pozamykali w trosce o zdrowie dzieci. Decyzję o zamknięciu szkoły będzie podejmował Sanepid, który jest zależny od nas. Nie możemy zamykać szkół, zwłaszcza podstawowych, bo musielibyśmy płacić rodzicom dodatek za opiekę. A nie mamy przecież pieniędzy.

Wciągnąć w bagno opozycję.

Przekaz dla debili: opozycja nie dba o zdrowie Polaków, bo przesunęła głosowanie nad kolejną ustawą covidową na jutro. Prawda: musimy oczernić opozycję, bo nie udało nam przepchnąć przy okazji tej ustawy zakazu aborcji i paru innych naszych rozwiązań.

Przekaz dla debili: opozycja nie chce nam pomagać w walce z covid-19 i tylko krytykują nas. Prawda: wiemy, że jesteśmy w czarnej dupie, więc musimy winę zwalić na opozycję.

Przekaz dla debili: podwajamy zarobki lekarzom, którzy walczą z covidem-19. Prawda: niewiele będzie kosztowało, bo dużą część lekarzy jest na kontraktach lub na samozatrudnieniu i tym nic się nie należy poza tym, co jest w umowach. A przy okazji udupimy personel, bo wprowadzimy zapis o tym, że pielęgniarki nie mogą brać opieki nad dziećmi, a każde zwolnienie lekarza będzie wnikliwie rozpatrywane. Musimy wziąć za mordę personel medyczny, bo go jest mało. Nieważne, że wcześniej zawaliliśmy, nie możemy się do tego przyznać za nic!

Przekaz dla debili: dziś wykryto 9500 zakażonych covid-19. Prawda: przy małych ilościach testów trzeba – według naukowców – liczyć podawane ilości razy 8, czyli zachorowało dziś ok. 70 tysięcy.

Zakończenie.

Nie będę podawał więcej przykładów takich przekazów dla debili, bo jest ich codziennie kilka. Ten populistyczny przekaz jest skierowany dla nieuków, prymitywów, baranów ślepo zapatrzonych w swoich proboszczów, czyli ogólnie rzecz biorąc hołoty, której zależy jedynie na tym, aby nie pracować, a mieć pieniądze.

Zjednoczona prawica kieruje się tylko swoim dobrem. Nikt i nic nie jest ważniejsze dla nich niż władza i bogactwo. To są zwykłe pasożyty, które żerują na organizmie dopóki on żyje nie patrząc w przyszłość, bo są na to za głupi. Jednego mogę im współczuć: muszą cały czas wysilać swoje resztki mózgów, aby powiedzieć swojemu debilnemu elektoratowi co ten ma zauważyć i o czym ma być przekonany.