);

Pogrzeb Ziemi

Symboliczny pogrzeb Ziemi , czyli pogrzeb naszej prze i przyszłości przeszedł w Opolu. Kondukt pogrzebowy przeszedł ze schodów na ul. św. Wojciecha ulicami św. Wojciecha i Krakowską i doszedł pod pomnik na Placu wolności.

Opole - pogrzeb Planety
Opole – pogrzeb Ziemi

Dziś w całej Polsce odbyły się takie marsze. Ten w Opolu nie był zbyt liczny, bo szło w nim ok. 100 osób. Większość z nich była ubrana na czarno, bo…to był pogrzeb. W innych miastach uczestników było znacznie więcej.

Udział w pogrzebach Ziemi brali głównie młodzi ludzie. Chcą oni zmusić polityków, aby w końcu zaczęto coś robić dla środowiska. Coraz bardziej grozi nam zagłada Ziemi, a raczej ludzkości. Sami doprowadzamy do naszej śmierci.

W Polsce niestety pis zupełnie nie dba o środowisko. Wręcz przeciwnie – niszczy je. Utrudniają działalność firmom od energii odnawialnej, za to importują tysiące ton węgla, budują nowe elektrownie węglowe. Wycinają też lasy i puszcze.

Efektem takiej polityki jest smog, nawałnice, podtopienia nieprzewidzialność i gwałtowność zjawisk atmosferycznych, itd.itd. Jeżeli nie zmieni się polityki, czyli nie odsunie pisu od władzy – pogrzeb Ziemi naprawdę się odbędzie, ale już bez ludzi.

Dobrze, że młodzi ludzie na całym świecie zauważyli problem i wywierają nacisk na polityków. Skutki złej polityki klimatycznej odczuwamy wszyscy i będzie coraz gorzej.

Przeczytaj też o strajku klimatycznym i o poglądach Polaków.