);

Plac Sebastiana – niedoszacowanie

Plac Sebastiana w Opolu, to kolejna planowana inwestycja, która została niedoszacowana. W efekcie tego, po otwarciu kopert z ofertami okazało się, że brakuje co najmniej miliona złotych, aby Plac zyskał nową szatę oraz fontannę. Nie wiem kto dokonuje szacowania kosztów planowanych inwestycji, ale powinien zostać zwolniony w trybie natychmiastowym. Przez partactwo jakiegoś urzędnika realizacja inwestycji odwleka się. Trzeba albo znaleźć w kasie brakującą kwotę lub rozpisywać przetarg na nowo. 

Oprócz przesunięcia realizacji inwestycji miasto staje się wśród wykonawców niewiarygodne. Może to doprowadzić do omijania opolskich przetargów z daleka. Nie przeszkadza to prezydentowi A. Wiśniewskiemu chwalić się coraz to nowymi inwestycjami…których nie ma i wiecznie są w planach.

W tym jest Plac Sebastiana. Faktycznie wymaga on remontu, bo jego wygląd odstrasza, zamiast przyciągać do tego zakątka miasta. Można mieć tylko nadzieję, że Opole znajdzie ten milion złotych i remont placu zakończy się – tak jak planowano – we wrześniu 2019r.

Plac Sebastiana w Opolu