);

Parking przy CH Karolinka

Parking to ważna rzecz zwłaszcza przy sklepach. Niejednokrotnie klienci rezygnują z zakupów, bo nie mają gdzie zaparkować samochodu. Tym bardziej ważne są parkingi przy centrach handlowych, czy galeriach handlowych.

Parking przy CH Karolinka
Parking przy CH Karolinka

Niedawno Zarząd Centrum Handlowego Karolinka w Opolu oznajmił, że chce wprowadzić opłaty za korzystanie z parkingu zlokalizowanego przy Centrum. Jak argument „za” użyto stwierdzenia, że kierowcy traktują parking, jak „P&GO”, czyli zostawiają samochód na parkingu, a dalej jadą autobusem MZK.

Większej bzdury nie słyszałem, bo kierowcy tego regionu Polski nie mają w zwyczaju pozostawiać samochodów na parkingach na obrzeżach miasta i korzystać z MZK. Powód jest prosty: wystarczy popatrzyć na rozkład jazdy. Tylko desperat chciałby w Opolu uzależniać się od MZK. Jeżdżą rzadko i w dodatku nie ma możliwości przesiadek, tak aby korzystać z linii podstawowej i alternatywnych.

Wystosowałem do Zarządu CH Karolinka zapytanie w tej sprawie.  Zwróciłem uwagę na fakt o którym napisałem powyżej. Dodałem, że na parkingach „P&GO” opłata za postój jest jednocześnie opłatą za bilet komunikacji miejskiej.

Napisałem także o fakcie, który zaobserwowałem. Kilkukrotnie zdarzyło mi się być przy CH Karolinka ok. godziny 09.00 rano. Części parkingu przy budynku CH, gdzie są sklepy były w dużej mierze zajęte. Wewnątrz centrum ruch klientów był znikomy, bo to wczesna godzina. Skąd więc tyle samochodów? To nie samochody tych, którzy pojechali do centrum miasta autobusami, bo to bzdura. To samochody pracowników sklepów.

Klienci na spacer.

Po prostu Zarząd CH Karolinka nie dba o wygodę klientów, tylko o wygodę pracowników sklepów. Klienci z zakupami, niech zrobią sobie spacer z zakupami do samochodów zaparkowanych w oddalonych częściach parkingu.

Na mój email otrzymałem odpowiedz, która nijak nie przystawała do poruszonych problemów. Poinformowano mnie tylko, że termin wprowadzenia opłat za parking został przesunięty, czyli na razie – według CH Karolinka, nie ma problemu.

Nie wiem jakie szkoły kończyła odpowiadająca mi pracownica CH Karolinka, ale chyba marne, bo nie rozumie co czyta. Słowem nie zająknęła się o samochodach pracowników, ani o tym, czy paragon będzie zwalniał z opłat. Gdy w kolejnym emailu zwróciłem na to uwagę, to pokazał się automatyczny komunikat, że pani jest na dwutygodniowym urlopie. Wysłałem więc email do biura, ale stamtąd nie raczyli mi odpowiedzieć.

Pozwolenie pracownikom sklepów na parkowanie samochodów tuż przy budynku Centrum uważam za lekceważenie klientów, czyli zwykłe chamstwo. Niestety nie jest to odosobniony przypadek w Opolu. Wystarczy podjechać pod siedzibę ZUS.

Zachęcam do przeczytania o innych wydarzeniach w Opolu opisanych na tej stronie oraz na innych portalach, bo warto.