);

Park 800 lecia

Park 800 lecia ma upamiętniać rocznicę lokowania miasta,czyli wiązać się z nią. Pomysł sam w sobie dobry. Możemy zastanawiać się, czy akurat ten park nie powinien być nawiązaniem do swojego imienia.

Władze Ratusza tłumaczą się, że park dopiero powstał, czyli jest za wcześnie na ocenę i osądy. Dodają też, że gdy powstanie kładka pieszo rowerowa nad Kanałem Ulgi, to wtedy park zyska.

Osobiście mam mieszane uczucia, bo faktycznie pora roku nie sprzyja ładnemu wyglądowi. Jednak kompozycja ustawiona od strony mostu nad Kanałem Wileńskim przypomina szereg szubienic. Nie wiem, co autor miał na myśli, ale na razie wygląda to nieciekawie.

Opole - park 800 lecia
Park 800 lecia

Plątanina wąziutkich alejek przy wejściu od strony parkingu raczej eliminuje jazdę na rowerach, bo nie ma szans, aby rowerzysta minął się z pieszym. Z tego powodu spora część parku będzie dla rowerzystów niedostępna.

Nasadzono dość sporo drzew, ale nim przyniosą one jakiś cień, to upłynie z 10-15 lat. Do tej pory w upalne dni raczej nie ma czego szukać w parku. Cienia tu nie znajdziemy.

I na koniec o tym, o czym wspomniałem we wstępie, czyli o braku nawiązania do nazwy parku. Można to w różny sposób zaznaczyć, choćby poprzez tablice z historią miasta.

Przeczytaj także o smogu w Opolu oraz o nowości w autobusach MZK