);

Pająki

Pająki należą do grupy pajęczaków. Oprócz samych pająków są tam też np. skorpiony, czyli jadowite zwierzątka.

Pająki są oczywiście mięsożerne. Niektóre są i jadowite, a niektóre – choć duże – nie grozne dla człowieka. W większości przypadków nie atakują ludzi, ale gdy czują zagrożenie bronią się. Dlatego trzeba po prostu uważać, aby nie wchodzić mu w drogę.

pająki
pająki

Niektórzy ludzie cierpią na arachnofobię(chorobliwy strach przed pająkami), a niektórzy mają je w domu. Oswoić się ich nie da, ale jak ktoś lubi patrzeć na nie, to jest podobnie, jak z rybkami w akwarium. W dodatku z pająkiem w terrarium jest o wiele mniej problemów niż z rybkami.

Pająk musi mieć warunki zbliżone do naturalnych, czyli musimy wsypać do terrarium ziemię torfową. Powinien być większy kawałek kory, aby mógł się w niej lub pod nią schować – jak mu przyjdzie ochota. W terrarium musi być wilgotno, a więc trzeba podlewać ziemię. Oczywiści musimy mu dostarczać pokarm. Pająk musi też mieć zapewniony cykl dzień-noc, więc nie można mu cały czas świecić żarówki. Dobrze, jak posadzimy wewnątrz terrarium jakąś roślinę.

Jeżeli ktoś lubi pająki to do 23 lutego w Opolu – na terenie CWK – czynna jest wystawa pająków. Można zobaczyć 35 okazów nie tylko pająków, ale innych pajęczaków też. Gdy ktoś się nie boi, to będzie miał okazję potrzymać ptasznika na dłoni. Warto skorzystać, bo następna taka wystawa zagości w Opolu – według słów organizatora) za dwa lata.

Przeczytajcie też o innych sprawach dotyczących Opola. Polecam też inne strony.