);

Opozycja

Opozycja to termin występujący w polityce. Oznacza partię lub partie nie zgadzające się partią rządzącą. Opozycjoniści starają się udowodnić, że rządzący nie mają racji.

Opozycja może być totalna, czyli nie zgadza się z niczym, co rządzący proponują lub robią. Może być też konstruktywna i otwarta na współpracę z rządem w niektórych dziedzinach.

Opozycja może być jednolita, czyli nawet jak jest to kilka partii, to działają one razem na rzecz zwycięstwa w kolejnych wyborach. Niestety istnieje inny rodzaj opozycji. I ta występuje w Polsce. To opozycja rozbita, atakująca się nawzajem. I taka opozycja jest słaba, rozgrywana jest przez rządzących.

W Polsce najsilniejszą partią opozycyjną jest Platforma Obywatelska. Współdziała ona z organizacjami poza rządowymi tworząc Koalicję obywatelską. W tej chwili są to jedyni ludzie, którzy nie tylko mówią, ale też i działają. Udowadniają, że zjednoczona prawica łamanie konstytucję, prawo – nawet to stworzone przez siebie – prawo unijne. Wskazują, że zjednoczona prawica, to de facto mafia, która nie cofnie się przed niczym.

Koalicja – Inne partie opozycyjne

Pozostałe partie opozycyjne, to Polska 2050, PSL, Nowa Lewica. Kukiz’15 i Konfederacja raczej współpracują ze zjednoczoną prawicą, więc trudno ich nazwać opozycją. Zostawmy więc ich na boku, bo nie o nich chcę pisać.

Gdyby Koalicja Obywatelska, Koalicja Polska(PSL), Polska 2050 i Nowa Lewica współpracowały ze sobą – zjednoczona prawica nie miałaby najmniejszych szans na wygrane wybory. A to oznaczałoby koniec niszczenia Polski, powrót praworządności i rozliczenie prawicowej mafii.

Niestety przywódcy Koalicji Polskiej, Polski 2050 i Nowej Lewicy wolą zostać opozycją i pozwolić na dalsze tworzenie prawicowego reżimu. To prosta logika, bo jak pójdą osobno do wyborów, prawica znów wygra. Skupili się na atakowaniu Koalicji Obywatelskiej. Tak to nie pomyłka! Oni atakują głownie Donalda Tuska, a nie zjednoczoną prawicę.

Opozycja

Nowa Lewica

Mało tego. Nowa Lewica z Czarzastym na czele potrafi głosować razem z pisem. Potem wmawia naiwnym, że tego wymagała racja stanu!!! Tylko kompletny debil może głosować obecnie z prawicą. Czarzasty usiłuje zrobić z Nowej Lewicy kopię pis-u, bo też rządzi jednoosobowo, a niepokornych usuwa.

Biedroń to taki „fircyk w zalotach”. Można nim łatwo kierować i Czarzasty to robi. Biedroń jest de facto odstawiony na boczny tor. Tylko wydaje mu się, że coś znaczy w Nowej Lewicy. Nie ma żadnego zaplecza politycznego, więc jest tylko europosłem uzależnionym od Czarzastego. I też często atakuje PO oraz Tuska.

Koalicja Polska, czyli PSL i nie wiadomo kto.

Niedoszły lekarz dwojga nazwisk, czyli Władysław Kosiniak-Kamysz to książkowy przykład bufona, który myśli, że jest dobrym politykiem. Przewodzi Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, które korzenie ma na wsi. Obecnie nawet korzeni tam nie mają, bo się ich sami pozbawili. Teraz to nie wiadomo kim oni są.

Jedno wiadomo na pewno: wyżej srają niż dupę mają. I cały czas są przekupni. Tworzą nie wiadomo z kim (jacyś konserwatyści) Koalicję Polską. W ostatnich sondażach PSL jest poza parlamentem, ale pyszczą, jakby mieli super notowania. Nawet lepiej, że Kosiniak-Kamysz nie został lekarzem, bo jakby był takim lekarzem, jak politykiem, to strach byłoby się leczyć.

Polska 2050

Szymonek Hołownia, to taki chłoptaś. On powinien mieć na imię Jan, bo działa jak mały Jasio. Często pier…oli bez sensu i obraża się na mały chłopiec. Niedoszły kleryk i zapewne dlatego taki oderwany od rzeczywistości. Niestety jego bóg nie dał mu rozumu i efekt jest widoczny. Jak coś się wydarza Szymonek milczy dzień, dwa, po czym następuje komentarz pasujący, jak wół do karety. No taki jest Szymonek.

Nazbierał sobie uciekinierów z różnych ugrupowań. Na przykład przyfrunęła do niego Mucha, bo obraziła się na Borysa Budkę. Jak zawsze okazuje się wielką znawczynią jakiegoś tematu. Obrażona na PO europosłanka Róża też odnalazła szczęście przy Szymonku. Przedstawicielka Lewicy też jest, a jakże.

Ktoś, to ma rozum szympansiątka może liczyć na to, że taki kocioł różnorodności od lewa do prawa będzie dobrze działał. To jest niemożliwe, bo każdy będzie ciągnął w swoją stronę dbając o „swoje” wartości.

Koalicja – Donald Tusk

Jak trudno jest rządzić nawet mniej różnorodną partią jaką jest PO przekonał się Donald Tusk, gdy przewodził tej Partii i Polsce. W drugiej kadencji de facto PO była sparaliżowana, bo chcąc zaspokoić wszystkie frakcje – Tusk nie robł nic, aby tylko nie narazić się. I dlatego w roku 2015 wygrał pis. A wcale tak nie musiało być.

Mimo, że mam duże pretensje do PO za przespane lata, to jednak obecnie nie widzę lepszej partii do przewodzeniu w walce z prawicą. Mimo, że mam pretensje do Tuska za wygraną pisu w roku 2015, to uważam go za jedynego polityka, który może uratować Polskę i zatrzymać ją w Unii Europejskiej.

Tyle, że sama PO, czy nawet Koalicja Obywatelska tego nie zrobi. Potrzebne są inne partie, które wesprą działania Tuska. Przede wszystkim trzeba odsunąć od władzy prawicową mafię, rozliczyć ją ze skurwysyństwa a dopiero potem można mówić, że nie lubi się Tuska, bo jest za silna osobowością, albo miał dziadka w Wermachcie.

Pytanie

Panowie Hołownia, Kosiniak-Kamysz, Czarzasty, chcecie, aby skurwysyny z pisu i od ziobry okradali zwykłych ludzi? Chcecie, aby sędziowie, którzy walczą o sądy niezależne byli odsuwani od zawodu? Macie ochotę na Polskę zależną od Putina? Chcecie Polski zależnej od Putina, Polski biednej?

Jeżeli chcecie takiej Polski, to działajcie dalej na szkodę KO i Tuska. Trzeba być zwykłym debilem, aby nie chcieć ratować Polski za wszelką cenę!!!