);

Nasadzenia

W Opolu, od pewnego czasu, prowadzone są nasadzenia, czyli uzupełniana jest zieleń. „Sprawcą” jest Zakład Komunalny. Pracownicy sadzą młode drzewa w różnych miejscach Opola.

Młodymi drzewami ZK obsadza na przykład ulicę Duboisa, czy część Armii Krajowej i Katowickiej. Drzewa są sadzone w miejscach, gdzie rosły stare drzewa, które wycięto, czyli te nowe nie zajmują powierzchni parkingowych.

Nasadzenia
Nasadzenie na ulicy Armii Krajowej

Właśnie o to mają pretensje niektórzy kierowcy, że Zakład Komunalny zabiera im kolejne miejsca do parkowania. Z tego, co widzę to faktycznie młode drzewka są sadzone w starych miejscach. To nie drzewa zajęły nowe miejsca, a raczej kierowcy przywłaszczyli sobie miejsca po starych drzewach.

Uważam, że nasadzenia są w Opolu bardzo potrzebne, bo ostatnio zieleni nam ubywa. W zamian Ratusz buduje nam coraz to nowe pustynie betonowe. To na przykład ulica Krakowska od Damrota do Placu Wolności. Plac Jana Pawła II, Plac Kopernika, Plac Sebastiana, Mały Rynek. Plac Maślany został również zamieniony w taką pustynie i w dodatku jest tam parking Służby Celnej.

Nasadzenia
Nasadzenie na ulicy Armii Krajowej

Cała Europa bierze się za ochronę Natury, więc i my powinniśmy. Inaczej będziemy czarną dziurą w Europie. W zimie smog, a w lecie afrykańskie upały. Same protesty ekologiczne nie pomogą.

Ja bym chciał, abym mógł rozkoszować się taką zielenią, jak na zdjęciu poniżej. I to nie tylko na Wyspie Bolko.

Opole
Opole – Wyspa Bolko
Opole
Opole – Wyspa Bolko