);

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

W piątek 20 września odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. To ogólnoświatowa akcja mająca zwrócić uwagę na pogłębiający się kryzys klimatyczny, bo grozi nam zagłada. I to już nie są żarty.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu

Swoimi nierozważnymi działaniami doprowadziliśmy naszą Planetę na skraj katastrofy ekologicznej. Następstwem tego będzie zagłada ludzi. Co będzie się działo na Ziemi już można zaobserwować. Potężne orkany, nawałnice, trąby powietrzne, ulewy nie wzięły się znikąd. Do tego doprowadziliśmy sami, bo nie chcieliśmy żyć w zgodzie z naturą.

A natura nie lubi, gdy się ją lekceważy. W Polsce nieodpowiedzialna polityka rządu pisu doprowadziła do tego, że jesteśmy czerwoną plamą na mapie Europy. Smog nas zabija. A nieodpowiedzialni politycy pis-u stawiają nadal na węgiel, a odnawialne źródła energii są przez nich niszczone.

Jeżeli nic nie zaczniemy robić, to niewiele zostało nam czasu do zagłady. To nie są żarty, ani bajki. I dlatego młodzież na całym świecie protestuje, bo walczy o swoją przyszłość.

W samym Opolu władze też nie dbają o ekologię. Wycinane są drzewa(na przykład jest na ulicy Katowickiej), nowych nasadzeń jest mało. Co remont placu miejskiego, to zamienia się on w pustynię betonową. Takie działania tylko potęgują efekt cieplarniany.

Młodzież domaga się spełnienia 6 postulatów: 1.żądamy prowadzenia polityki klimatycznej w oparciu o aktualne stanowisko nauki;2. Wzywamy rząd polski, by oficjalnie uznał katastrofę klimatyczną poprzez ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego;3. Domagamy się zawarcia kompleksowej i aktualnej wiedzy o mechanizmach kryzysu klimatycznego w podstawie programowej na wszystkich szczeblach edukacji;4. Żądamy, by media wzięły na siebie odpowiedzialność za uświadamianie społeczeństwa o bezpośrednich zagrożeniach związanych z kryzysem klimatycznym;5. Żądamy przyjęcia przez parlament RP ustawy powołującej ekspercką i niezależną Radę Klimatyczną;6. Oczekujemy podjęcia natychmiastowych kroków prowadzących do przeprowadzenia sprawiedliwej transformacji gospodarki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Między innymi dlatego nie głosujcie na pis! Oni nic nie zrobią!!!

Tu znajdziesz spot tysiąca miast.