);

Migawki z Jarmarku

Dziś migawki z Jarmarku Franciszkańskiego, czyli trochę zdjęć i filmik. Jarmark organizowany jest w tym roku już po raz dwudziesty.

Jarmark Franciszkański
Jarmark Franciszkański

Pierwszy Jarmark odbył się na przełomie września i października roku 2000. To było zaledwie parę kramów, czyli niezwykle skromnie. Od roku 2001 na jarmarku można kupić kanapkę ze smalcem i ogórkiem, a od roku 2002 jarmarkowi towarzyszą występy artystów.

Od roku 2004 można zobaczyć ogrody klasztorne. Z czasem pojawiły się krówki franciszkańskie. Na tegoroczny jarmark zapowiedziało się ponad 80 wystawców. Obecnie kramy, „dmuchawce” dla dzieci i inne jarmarkowe instalacja zajmują już cały Plac Wolności i dochodzą do mostu zamkowego.

Co roku Jarmark cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród dorosłych, jak dzieci. Dwadzieścia lat, to dużo czasu i Jarmark wrósł już na stałe w kalendarz opolskich imprez.

Wielkością wprawdzie nie może konkurować z Jarmarkiem Dominikańskim w Gdańsku, ale tez Opole jest mniejsze od nadmorskiego grodu i nie mamy takich tradycji.

Oglądnij migawki z Jarmarku, a potem przeczytaj inne teksty. a może chcesz się czegoś dowiedzieć o Potsdamie – mieście partnerskim?