);

Kampania samorządowa

Po ogłoszeniu przez Mateusza Morawieckiego, podobno premiera RP daty wyborów samorządowych kandydaci na prezydentów, burmistrzów, sołtysów i radnych wychodzą z ukrycia.

W Opolu jak na razie(20.08) objawiło się 4-ch kandydatów: dotychczasowy Prezydent Opola – Arkadiusz Wiśniewski; była senator SLD – Apolonia Klepacz, kandydat Zjednoczonej Opozycji – Kazimierz Ożóg oraz kandydatka PiS-u – Violetta Porowska, obecna Wicewojewoda.

Mam nadzieję, że kandydaci będą organizowali spotkania, na których będzie można zadawać nawet trudne pytania. Wyjątkiem może być pani Porowska, bo jej partia ma w zwyczaju zapraszania na spotkania tylko swoich. Zresztą do tej Kandydatki nie mam pytań, bo wystarczy mi 3 lata rządów PiS-u aby wiedzieć, co ma do zaoferowania: obietnic mnóstwo, konkretów żadnych.urna

Do innych Kandydatów mam pytania. I tak pana Ożoga, spytam dlaczego nie ma oficjalnej strony, dlaczego nie ma nawet podanego kontaktu do Niego? Będzie się chował przez kampanię?

Najwięcej pytań mam do obecnego Prezydenta.

  • dlaczego jako viceprezydent nie skorzystał z prawa pierwokupu PKS-u wraz z dworcem autobusowym przy ul. 1Maja używając jako argumentu, niechęci wożenia przez „Opole” pasażerów z województwa. Teraz jako prezydent odzyskał dworzec kosztem innych terenów miejskich. PKS-u nie odzyskał, choć podobno troszczy się o komunikację miejską oraz leży Mu na sercu dobre skomunikowanie stolicy województwa z miejscowościami położonymi w województwie.
  • Dlaczego jako viceprezydent wydał mnóstwo milionów na odrestaurowanie amfiteatru(w zasadzie jego budowę od początku), a nie zadbał o to, aby projekt zawierał dach nad amfiteatrem? Przez to każda imprez uzależniona jest od aury i wcześniejsze kupowanie biletów mija się z celem, bo nie wiadomo, jaka będzie pogoda w dniu imprezy. Jako argumentu używał dachu nad amfiteatrem w Płocku, który groził rzekomym zawaleniem(stoi do dziś).
  • Dlaczego był ślepo posłuszny posłowi Jakiemu i przyjmował na wysokie stanowiska urzędnicze ludzi zupełnie nie nadających się do tego, nie biorąc pod uwagę dobro Miasta?
  • Dlaczego dopuścił, aby w spółkach miejskich zasiadali ludzie wskazani przez P. Jakiego, a nie mający ku temu żadnych kwalifikacji.
  • Dlaczego zatrudnia w Ratuszu i spółkach miejskich osoby niekompetentne, które dopuszczają do ślimaczenia się robót w mieście(np. przebudowa ulicy Niemodlińskiej) lub dopuszczają do zamykania na długie tygodnie ulic w centrum miasta, co powoduje paraliż miasta lub ludzi którzy od wielu lat nie potrafią doprowadzić, aby komunikacja miejska funkcjonowała na europejskim poziomie, a nie na poziomie gorzej niż powiatowym?!
  • Dlaczego przesunął granice miasta kosztem innych gmin, pomimo jednoznacznych negatywnych ocen w referendach, doprowadzając do skłócenia Opolan z pod opolskimi miejscowościami?

To tylko niektóre pytania, bo jest ich więcej. Opole od wielu kadencji ma pecha do rządzących. Albo rządzą łapówkarze(Pogan), albo nieudolni(Zębaczyński), albo pyszałkowaci i uzależnieni od innych(Wiśniewski). Ktoś ich jednak wybiera i są to Opolanie, bo nikt za nas tego nie robi.

 

Dodaj komentarz