);

Festiwal w łapach pisu

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki powinien być sztandarową wizytówką Opola. „Powinien”, bo niestety nie jest. Wszystko za sprawą Prezydenta miasta.

Festiwal w łapach pisu
Amfiteatr

Takie są skutki wybierania osób, które mają chore ambicje, czyli żądzę władzy. Arkadiusz Wiśniewski był kiedyś Pierwszym Wice Prezydentem. Wtedy miastem zarządzał mierny Ryszard Zembaczyński, natomiast nasz bohater należał do rządzącej wtedy partii – PO.

Potem nastąpiły zawirowania wewnątrz partyjne i Arkadiuszek obraził się na partię i zrezygnował z członkostwa. I nadal jest obrażony. W ramach tego obrażenia związał się z obozem przeciwnym, czyli ze Zjednoczoną Prawicą. Konkretnie chodzi o patryka jakiego i janusza kowalskiego. Ci dwaj panowie o wąskich populistycznych poglądach mają spory wpływ na politykę miasta.

Efektem było, na przykład, zatrudnienie barmana na stanowisku wiceprezydenta. Opole nie bierze udziału w spotkaniach demokratycznych Prezydentów miast, takich jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Sopot. Tak jak pis wykluczył Polskę z grona państw demokratycznych, tak A. Wiśniewski wykluczył Opole z grona miast demokratycznych w Polsce.

To typowe działania populistów: odciąć się od wszystkich, aby przypadkowo się nie wtrącali, bo populiści wiedzą wszystko najlepiej. Kolejnym efektem takiej polityki jest coroczne podpisywanie umowy na organizację KFPP z reżimową szczujnią, czyli tvp-is . I tak wizytówka miasta – Stolicy Polskiej Piosenki, równa się z chamskimi imprezami typu sylwester marzeń w Zakopanem, czy politycznymi chałturami typu msza za matkę dyktatora kaczyńskiego.

W tym roku Festiwal również zorganizuje narodowa szczujnia. Natomiast, czy będzie impreza zorganizowana przez inną pro pisowską telewizję – polsat, tego jeszcze nie wiadomo. I tak Opole wpisuje się w szereg pisowskich miasteczek, gdzie panuje ciemnota.

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w łapach pisowskich. Taka jest prawda!.Przeczytaj też inne artykuły na stronach opole7dni oraz innych wydawców.