);

Dziennikarze w Polsce to w większości miernoty

Dziennikarze to podobno czwarta władza. Uważam, że nie w Polsce, bo u nas dziennikarze kierują się swoimi sympatiami politycznymi, a nie obiektywizmem.

Dziennikarze powinni kierować się obiektywizmem, etyką zawodową i uczciwością, ponieważ powinni patrzyć na ręce zarówno władzy, jak i opozycji. Oni są bezpiecznikiem społeczeństwa, bo są słyszalni.

Ilustracja

Oczywiście w tym zawodzie znaleźli się ludzie, których nie da się nazwać dziennikarzami. Mam na myśli ludzi w szczujni publicznej, telewizji republika, Polsacie, czy czasopismach braci karnowskich, Sakiewicza(gazeta polska), czy Lisieckiego(do rzeczy).

W czasopismach względnie neutralnych czy w TVN oraz stacjach radiowych typu RMF czy Radio Zet pracują ludzie, których nie do końca można nazwać dziennikarzami. Część z nich kieruje się swoimi sympatiami politycznymi przede wszystkim. To widoczne jest zwłaszcza wśród tych, którzy prowadzą wywiady.

Gwiazdki radiowe

RMF zatrudnia na przykład ziemkiewicza, który atakuje opozycję i wywiady prowadzi stronniczo. Radio Zet zatrudnia Beatę Lubecką. Ta podczas wywiadu z gościem z KO jest nieprzyjemna, dociekliwa i czepia się błahostek. Gdy gościem był łukasz szumowski, spytała tylko o kolejny przekręt jego i jego brata. Zadowoliła się stwierdzeniem, że to nieprawda. Nie dochodziła dlaczego rzekomy daleki znajomy dostał kontrakt na maseczki, a inni nie. Nie spytała tego naczelnego konowała Polski o fatalny stan służby zdrowia, o kompletne nieprzygotowanie do pandemii, o braki w wyposażeniu szpitali, o brak testów na obecność koronawirusa, o to, że gdyby nie pomoc zwykłych ludzi to szpitale by dawno nie funkcjonowały.

Stacja TVN zatrudnia Katarzynę Kolendę-Zaleską, która lubi atakować gości z opozycji, a w stosunku do drugiej strony jest uległa i mało dociekliwa. To ona rozczulała się nad rzekomym zmęczeniem szumowskiego w pierwszych dniach koronawirusa. Nie docierało do niej, że jej bohater kłamie.

Ta sama TVN zatrudnia też chodzącego bufona Piaseckiego, który był zatrudniony i RMF i w Radiu Zet. Uważa się za super gwiazdę dziennikarstwa, a również czepia się opozycji, a jest ugrzeczniony w stosunku do rządowych złodziei.

Wiadomości głównych stacji radiowych i telewizyjnych kręcą się wokół koronawirusa, a nikt nie mówi i bezprawiu jakim posługuje się nielegalnie mianowany sędzia zaradkiewicz. Znany z chodzenia w piżamie po Warszawie będąc pod wpływem grzybków halucynogennych.

Podsumowanie

Mógłbym podawać wiele przykładów na – delikatnie mówiąc – niekompetencję dziennikarzy lub tak zwanych dziennikarzy. Jednak uważam, że nie ma sensu. Przejdę więc do wniosków. Otóż uważam, że polskie dziennikarstwo jest na żenująco niskim poziomie.

Może jest to spowodowane niskim poziomem nauczania, a może niskim poziomem świadomości społecznej. Nie wiem. Wiem, że dobrych dziennikarzy w Polsce mamy bardzo mało. Wiem też, że dziennikarze w Polsce nie są czwartą władzą. To jedynie przybudówka do pisowskiej władzy złodziei i kombinatorów.