);

Centrum przesiadkowe

Centrum przesiadkowe powstanie na terenie dzisiejszego dworca autobusowego. Nareszcie od najbliższego poniedziałku ruszą prace, bo obecny wygląd tego miejsca woła o pomstę do nieba.

Szkoda tylko, że oprócz dworca autobusowego będzie tam tylko piętrowy parking. Wzorem innych miast wojewódzkich przy dworcu powinna powstać galeria handlowa. Tak jest w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, czy Gdańsku, czyli można.

Centrum przesiadkowe
Dworzec autobusowy

Niestety Opolem rządzi kolega pisu, czyli Arkadiusz Wiśniewski i mamy tego skutki. Dużo propagandy, a efekty raczej mizerne. Opole jest rzekomo miastem wojewódzkim, ale bliżej mu do miasta powiatowego, bo jest rządzone przez ludzi pisu, a ci najlepiej czują się w małych, zapyziałych miasteczkach bez polotu.

Budowa tego parkingu z kilkoma(8) przystankami autobusowymi będzie trwała do jesieni 2022 roku. Oczywiście, o ile nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, co w Opolu jest wielce prawdopodobne. Urzędnicy wtedy znajdują dziesiątki pisowskich wytłumaczeń, czyli dla idiotów.

Z budową wiąże się wiele zmian, bo samo centrum miasta zmieni się w plac budowy. Zmieni się układ komunikacyjny w okolicy, bo zostanie wydłużona ulica Kołłątaja. Nim to nastąpi, to większość przystanków dla autobusów dalekobieżnych zostanie ulokowana na ulicy Duboisa, która na odcinku od 1Maja do Armii Krajowej. Poza tym chwilowe przystanki znajdą się na ulicy Armii Krajowej i Sienkiewicza(przy Plebiscytowej).

Zmian nie uniknie też MZK, bo przystanek „dworzec” będzie usytuowany na ulicy Korfantego, naprzeciwko budynku Policji. Jak widać zamieszania będzie sporo. To już kolejne miejsce, które będzie generować utrudnienia w poruszaniu się po mieście.

W załączeniu galeria widoków, które wkrótce się zmienią i niektóre znikną na zawsze. Jak to jeden ze starożytnych stwierdził: „wszystko płynie”. Choć nie o takie zmiany mu chodziło…

Centrum przesiadkowe. Przeczytajcie też o innych wydarzeniach na w Opolu i nie tylko.