);

Brukowane Opole

W centrum naszego miasta jest coraz więcej kostki, czyli możemy powiedzieć, że mamy brukowane Opole. Wytłumaczenie urzędników jest jedno: jest nawiązanie do historii.

Skoro tak, to możemy historycznie cofnąć się jeszcze bardziej i zlikwidować asfalt, bruk i zostawić ulice gruntowe, bo tak kiedyś wyglądały ulice. Czemu nie?!

Brukowane Opole - Książąt Opolskich
Opole – Książąt Opolskich

Takie tłumaczenie świadczy o ograniczeniach umysłowych urzędników ratuszowych, bo jakoś nie zauważyli, że czasy się zmieniły. Jeżeli już tak bardzo chcą nawiązywać do historycznego wyglądu ulic w centrum Opola, to niech robią to z głową. Jak nie potrafią sami nic wymyślić, to nie podglądną inne miasta.

Kraków wyremontował ostatnio obwodnicę wokół Starego Miasta i nie wybrukował jej kostką, bo jest tam m.in. ścieżka rowerowa. Poznań układa bruk, ale oszlifowany i bez szpar pomiędzy kostkami bruku. Moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie: oszlifowany bruk. Mamy takie rozwiązanie, choćby na Rynku, czy na części ulicy Krakowskiej.

Brukowane Opole - św. Wojciecha
Opole – św. Wojciecha

Efekt takiej anty rowerowej polityki urzędasów są trudności w poruszaniu się rowerem, czy hulajnogami po śródmieściu Opola. Dlatego nie ma ciągłości w ścieżkach rowerowych. Umożliwiono poruszanie się pod prąd rowerom na ulicy Krakowskiej, na odcinku od 1 Maja do Duboisa. Niestety jazda tym odcinkiem to męka, bo bruk jest nierówny, a szpary są takie, że koła wpadają w nie i o wywrotkę nie trudno.

Ulice takie jak św. Wojciecha, Szpitalna, Osmańczyka, Łangowskiego, Katedralna, Koraszewskiego, Młyńska, Krupnicza, Ozimska(od Kołłątaja do Pl. Wolności), Plac Wolności, Zamkowa praktycznie nie nadają się do jazdy na rowerze, czy hulajnodze.

Brukowane Opole - Osmańczyka
Opole – Osmańczyka

Mało tego, nawet ulicę położoną poza Starym Miastem też wybrukowano. Mam na myśli ulicę Grunwaldzką. Protestowali mieszkańcy, rowerzyści, ale ówczesny dyrektor MZD uparty był, jak osioł i postawił na swoim, czyli wybrukował ulicę!

Brukowane Opole - Grunwaldzka
Opole – Grunwaldzka

I w ten sposób mamy brukowane Opole! I niech A.Wiśniewski powie, że dba rowerzystów, to Go publicznie nazwę kłamcą! Tłumaczenie urzędasów z MZD, że układanie szlifowanego bruku trwa dłużej i jest droższe jest dla wyborców pis-u, czyli po prostu naiwne! To wróćmy do asfaltu, lub kostki betonowej.

Brukowane Opole. Przeczytaj i NIE GŁOSUJ NA pis!!!